Yangın Yalıtımı


İçersindeki bor bileşenleri sayesinde STARBOR; yapılar için gerekli olan duman miktarı, damlama oluşturmama, yangın ilerlememesi, yangın süresini geçiktirme gibi konularda avantaj sağlamaktadır.

Değişik yasalar, tüzükler, yönetmenlikler, yönergeler yangın çıkış ihtimalini azaltmak, bir yangında yayılımı sınırlamak ve bireylere uygun kaçış yolları sağlamak suretiyle can güvenliğine yönelik gerekleri içerir.

STARBOR’un Selülozik izolasyon malzemesi ürün spesifikasyonları TS pr En 15101 – 1,2 standartlarına göre belirlenmiştir.

STARBOR 4102 normlarına göre B Yanmaz malzemeler sınıfındadır.  TS-EN 13501 – 1 ‘e göre B, S1, d0 kodlamalarına sahiptir.

Yangın yalıtımının sistemleri ile yangının zararlı etkilerinin sınırlandırılması ve güvenli kaçış bölgelerinin oluşturulması amacı ile yapılar bölümlere ayrılır. Bu bölümlerin duvarlarına, tavanına, döşemesine yangın yalıtımı yapılarak bu kısımlara yangın alevlerinin ve dumanının ulaşması engellenir.
Yangın yalıtım sistemleri ile can ve mal güvenliğinizi sağlama alabilirsiniz. detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçiniz.

kurumsal-02042015122045306a